15:45
(077) 610-22-33

Nazir əmr verdi - 129 məzun qızıl medal aldı

  • >
1 990 9 Avqust 2016 16:53 | Cəmiyyət

Bu il Azərbaycanın ümumtəhsil məktəblərini bitirmiş məzunlardan 129-u qızıl, 29-u isə gümüş medalla təltif olunub.


Bununla bağlı təhsil naziri Mikayıl Cabbarov əmr imzalayıb.

Əmr Nazirlər Kabinetinin 14 yanvar 2010-cu il tarixli 8 nömrəli qərarı ilə təsdiq olunmuş "Ümumi təhsili xüsusi nailiyyətlərlə başa vuran məzunların qızıl və ya gümüş medalla təltif olunma Qaydası"nı, Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən 2015-2016-cı dərs ilində keçirilən tam orta təhsil səviyyəsi üzrə yekun attestasiyanın nəticələrini nəzərə alaraq və "Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi haqqında Əsasnamə"nin 13.5-ci bəndini rəhbər tutaraq verilib.

Əmrə əsasən, qızıl və gümüş medala layiq görülən təhsilalanların adları oxuduqları məktəbin "Şərəf kitabı"na yazılacaq.

Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları qızıl medalla təltif olunublar:

Əliyev Toğrul Mahmud oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 8 nömrəli tam orta məktəb
Zeynalova Qəndab Mikayıl qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 17 nömrəli tam orta məktəb
Ağayeva Nərmin Raiq qızı – Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
Qurbanova Səma Yusif qızı – Naxçıvan MR, Şərur rayonu Oğlanqala kənd tam orta məktəbi
Bədəlov İsa İlham oğlu – Naxçıvan MR, Şərur rayonu Kosacan kənd tam orta məktəbi
Qurbanova Nurşən Etibar qızı – Naxçıvan MR, Babək rayonu Güznüt kənd tam orta məktəbi
Qulubəyli Əmrah Pərviz oğlu – Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Üstüpü kənd tam orta məktəbi
Hüseynquliyev Əli Məhəmmədəli oğlu – Naxçıvan MR, Culfa rayonu Yaycı kənd 2 nömrəli tam orta məktəb
Kazımov Hüseyn Azər oğlu – Naxçıvan MR, Culfa rayonu Saltaq kənd tam orta məktəbi
Rzayeva Səfa Vüsal qızı – Naxçıvan MR, Şahbuz rayonu Kükü kənd tam orta məktəbi
Quliyev Sadiq Elnur oğlu – Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbi
Məmmədli Ramiz Mübariz oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına tam orta məktəb
Əliyeva Tünzalə Səfər qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan Qızlar liseyi
İsmayılzadə Məhəmməd Nəsimi oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına Hərbi Lisey
Ağayev Aslan Fəxri oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Əsədova Nigar Araz qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Əliyeva Nərmin Xanlar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Hüseynov Ceyhun Tofiq oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Hüseynova Nigar Azər qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Hüseynova Ləman Niyazi qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
İsmayılzadə Nilufər Namiq qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Jeleznyak Anna Aleksandrovna – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Qurbanlı Həcər Hatəm qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Səlimov Heydər Seymur oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Tağıyev Tuncay Aqil oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Muradov Nicat Ədalət oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Şirinov Məhəmməd Mehman oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Qələndərova Aysunə Vaqif qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Naibov Vasif Əmiraslan oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki "Ankara məktəbi" məktəb-liseyi
Məmmədli Fərəh Şahmurad qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki "Ankara məktəbi" məktəb-liseyi
Məmmədova Arzu Eldar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
Hacıbəyli Ayan Siyavuş qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
Kərimova Nigar Kərim qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
Tağıyeva Tahirə Samir qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
Bayramov Rüfət Rahib oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
Musayeva Nəzrin Yaşar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
Axundova Bilqeyis Zaur qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki "Tərəqqi" texniki-humanitar liseyi
Qurbanova Aytac Cəlal qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki "Tərəqqi" texniki-humanitar liseyi
Məmmədli Nilufər İsmət qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki "Zəngi" liseyi
Cəbiyeva Nərgiz Arzuman qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey
Abdullayeva Töhfə Etibar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki S.Bəhlulzadə adına Xarici dillər təmayüllü gimnaziya
Qədimalıyeva Həbibə Nizami qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 6 nömrəli məktəb-lisey
Xankişiyeva Lətafət Kamran qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 6 nömrəli məktəb-lisey
Qədirova Səbinə Cavanşir qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 132-134 nömrəli təhsil komplek­si
Aslanlı Ülvi Babək oğlu – Bakı şəhəri 64 nömrəli tam orta məktəb
Abbaszadə Gülnar Yusif qızı – Bakı şəhəri 70 nömrəli məktəb-lisey
Allahverənov Rəşid Samir oğlu – Bakı şəhəri 112 nömrəli tam orta məktəb
Qaralova Nərgiz Bəhrəm qızı – Bakı şəhəri 112 nömrəli tam orta məktəb
Şükürlü Ləman Hidayət qızı – Bakı şəhəri 149 nömrəli tam orta məktəb
İsayeva Səbinə Samit qızı – Bakı şəhəri 182 nömrəli tam orta məktəb
Quluzadə Yusifmilad Safa oğlu – Bakı şəhəri 160 nömrəli "Klassik" gimnaziya
Məmmədov Ruslan Xanlaroviç – Bakı şəhəri 160 nömrəli "Klassik" gimnaziya
Məlikova Həcərxanım Muxtar qızı – Bakı şəhəri 160 nömrəli "Klassik" gimnaziya
Mehdiyeva Məryam Mehti qızı – Bakı şəhəri 160 nömrəli "Klassik" gimnaziya
İsmayılova Aygül Elşən qızı – Bakı şəhəri 204 nömrəli tam orta məktəb
Ağayeva Leyla Namiq qızı – Bakı şəhəri 257 nömrəli tam orta məktəb
Əlizadə İbrahim Orucəli oğlu – Bakı şəhəri 267 nömrəli məktəb-lisey
Hacıyeva Aytən Rafiq qızı – Sumqa­yıt şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
Süleymanlı Elfan Sərviz oğlu – Sumqa­yıt şəhəri Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya
Ələkbərli Nərmin Nəsib qızı – Sumqa­yıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi
Səfərli Ləman Tahir qızı – Sumqa­yıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi
Hüseynli Ayşən Babək qızı – Sumqa­yıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi
Cəlilova Nəzrin Zaur qızı – Şirvan şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəb
İrzayev Hüseyn Valeh oğlu – Gəncə şəhəri 5 nömrəl tam orta məktəb
İbrahimov Rafiq Həmzə oğlu – Gəncə şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəb
Əliyev Məmməd Məhəmməd oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
Sadıqov Rəhim Rauf oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
Rəhimli Nicat Polad oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
Əlirzayev İlqar Ceyhun oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
Cəbrayılova Aytac Arif qızı – Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey
Həsənova Xavər İlqar qızı – Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey
Süleymanlı Samir Azər oğlu – Mingəçevir şəhəri Texniki-humanitar lisey
Məmmədov Abdulrəbbin Hüseyn oğlu – Mingə­çevir şəhəri Texniki humanitar lisey
Mürsəlov Elcan Rizvan oğlu – Mingə­çevir şəhəri Texniki humanitar lisey
Sadıqov Elşən Avtandil oğlu – Abşeron rayonu Saray qəsəbə 3 nömrəli tam orta məktəb
Hüseynova Sevinc Şükran qızı – Ağdam rayonu Alıbəyli kənd tam orta məktəbi
Nuriyev Vaqif Hacı oğlu – Ağdam rayonu I Yüzbaşılı kənd tam orta məktəbi
Əmirli Fazil Abbas oğlu – Ağdaş şəhəri Texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya
Səfərli Məhəmməd Elburus oğlu – Ağdaş şəhəri Texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya
Məmmədova Fidan Rövşən qızı – Ağdaş şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
Əşrəfli Gültac Nəsimi qızı – Ağdaş rayonu Kotavan kənd tam orta məktəbi
Məmmədov İmran İlham oğlu – Ağstafa rayonu Dağkəsəmən kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
Nəbiyev Rəsul Heybullah oğlu – Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü lisey
Hüseynov Pərvin Adil oğlu – Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü lisey
Əliyev Rəvan Əyyub oğlu – Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü lisey
Məmmədli İbrahim Tofiq oğlu – Beylə­qan şəhəri Təbiət və humanitar fənlər təmayülllü lisey
Əhədli Tərlan Natiq oğlu – Göygöl şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
Bayramlı Aytac Əli qızı – Göygöl şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəb
Dəmirli Şəhla Firudin qızı – İsmayıllı şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
Lətifov Ağalətif İsaq oğlu – İsmayıllı şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb
Ağayev Taleh Xatir oğlu – İsmayıllı rayonu Cülyan kənd tam orta məktəbi
Mehnətli Güntəkin Nizami qızı – Neftçala rayonu Həsənabad qəsəbə tam orta məktəbi
Cavadov Zəbulla Davud oğlu – Neftçala rayonu Xıllı qəsəbə 1 nömrəli tam orta məktəb
Əmrahov Elçin Allahverdi oğlu – Kəlbə­cər rayonu 2 nömrəli tam orta məktəb
Məmmədzadə Mahir Azər oğlu – Oğuz rayonu Xaçmazqışlaq kənd tam orta məktəbi
Hacızadə Ayşən Namiq qızı – Qax şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
Məmmədova Leyla Şirzad qızı – Qazax şəhəri Humanitar və təbiət fənlər təmayüllü məktəb-lisey
Mirzəyev İlham Rövşən oğlu – Qazax şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
Səfərəliyeva Gültəkin Sadiq qızı – Qəbələ şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
Qurbanova Nigar Arif qızı – Qəbələ şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
Zəkəriyyəli Zəkəriyyə Pərviz oğlu – Qəbələ rayonu Zarağan kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
Cəbrayılov Məhəmməd Tofiq oğlu – Quba rayonu I Nügədi kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
Xəlilli Səmral Vasif oğlu – Sabir­abad şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb
Şabanzadə Elvin Nazim oğlu – Salyan şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
Əlizadə Fuad İqbal oğlu – Şəmkir şəhəri M.Füzuli adına tam orta məktəb-lisey
Kazımova Bənövşə Mübariz qızı – Şəmkir şəhəri Ə.Cavad adına tam orta məktəb
Novruzzadə Gülcan Elnur qızı – Şəmkir rayonu Düyərli kənd 2 nömrəli tam orta məktəb
Abdullayev Taleh Alim oğlu – Şəmkir rayonu Çaparlı kənd 2 nömrəli tam orta məktəb
Əsgərli Fatimə Azər qızı – Tovuz rayonu Hacılar kənd tam orta məktəbi
Məmmədli İlhamə İlham qızı – Tovuz rayonu Aşağı Quşçu kənd tam orta məktəbi
İsmayılova Mənsurə Malik qızı – Xaçmaz rayonu Köhnə Xaçmaz kənd tam orta məktəbi
Əliyev Cavid Rəhim oğlu – Yevlax şəhəri 8 nömrəli tam orta məktəb
Cabbarov Firidun Gündüz oğlu – Yevlax rayonu Qaraoğlan kənd tam orta məktəbi
Həmidov Fərid Rahim oğlu – Şəki şəhəri 20 nömrəli tam orta məktəb
Əhmədova Qönçə Vidadi qızı – Şəki rayonu I Biləcik kənd tam orta məktəbi
Hüseyn Cavid Ceyhun oğlu – Zaqata­la şəhəri Humanitar fənlər gimnaziyası
Məmmədova Ayşən Kənan qızı – Zaqata­la şəhəri Humanitar fənlər gimnaziyası
Əhmədova Aişə Məmmədalı qızı – Zərdab rayonu Şıxbağı kənd tam orta məktəbi
Həsənzadə Rəna Yusif qızı – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi
Namazov Fərhan Sübhan oğlu – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi
Abbasova Arzu Vəkil qızı – Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi
Çıraqzadə Selin Rufiz qızı – Baku Oksford Skul tam orta ümumtəhsil məktəbi
Əsgərova Lalə Elçin qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
Rüstəmova Aysel Müslüm qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
Əsgərli Şəlalə Əzizağa qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
Məmmədova Arzu Şahin qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
İsmayılov Mirxəzər Ağazər oğlu – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
İbrahimova Qumral Zəfər qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
Əlizadə Fatimə Fəzail qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları gümüş medalla təltif olunublar:
Məmmədli Təbriz Azad oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəb
Süleymanov Nəriman Sameh oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 12 nömrəli tam orta məktəb
Novruzlu Elnarə Şükür qızı – Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
Rüstəmova Şəhla Səyavuş qızı – Naxçıvan MR, Şərur rayonu Yengicə kənd tam orta məktəbi
Mustafayeva Səmra Yaşar qızı – Naxçıvan MR, Ordubad şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb
Həsənov Sunay Cəlal oğlu – Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Dəstə kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
İbrahimova Səkinə Səbuhi qızı – Naxçıvan MR, Culfa rayonu Ərəzin kənd tam orta məktəbi
Şahgəldiyeva Dilarə Mehman qızı – Naxçıvan MR, Şahbuz şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
Adullayeva İnci İlqar qızı – Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Qarabağlar kənd 2 nömrəli tam orta məktəb
Tağıyev Rəfael Əli oğlu – Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Qarabağlar kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
İbrahimbəyli Nərmin Güloğlan qızı – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına tam orta məktəb
Bayramova Yasəmən Həmzə qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan Qızlar liseyi
Kərimli Mahir Nəcəf oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına Hərbi Lisey
Qurbanova Aygül Vüqar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Məmmədli Heydər Bəxtiyar oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki "Zəngi" liseyi
Xudiyeva Qıztamam Nizami qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki "Zəngi" liseyi
Cəbrayılzadə Elgün Ayaz oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 6 nömrəli məktəb-lisey
Babayev Hüseyn İlqar oğlu – Şirvan şəhəri 18 nömrəli təbiət və humanitar fənlər təmayüllü məktəb-lisey
Hüseynov Anar Polad oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
Mustafayeva Səbinə Nemət qızı – Mingə­çevir şəhəri 7 nömrəli tam orta məktəb
Çələbi Nəsib Zaur oğlu – Ağdaş şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
Şirinov Rüzigar Asəf oğlu – İmişli rayonu Xubyarlı kənd tam orta məktəbi
Qədirli Əmrah Azər oğlu – Neftçala rayonu Xıllı qəsəbə 1 nömrəli tam orta məktəb
Sakifzadə Aqşin Natiq oğlu – Lənkə­ran şəhəri 4 nömrəli humanitar təmayüllü məktəb-lisey
Poladov David Adam oğlu – Zaqata­la şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
Süleymanlı Aysu Türkel qızı – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi
Behbudov Rəşid Rəsuloviç – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi
Qurbanova Ləman Zaur qızı – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi
Qarayev Aqşin Fəxri oğlu – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi

Report.az
Bağla X