04:01
(077) 610-22-33

Avropa Liqasında mübarizə aparacaq klublarımızın rəqibləri müəyyənləşdi - Yenilənib

  • >
478 24 İyun 2013 14:27 | İdman


"Metallurq" (Makedoniya) - "Qarabağ" (Azərbaycan)
"Slima" (Malta) - "Xəzər Lənkəran" (Azərbaycan)
"Mariehamn" (Finlandiya) - "İnter" Bakı (Azərbaycan)


***
11:12
Bu gün İsveçrədə 2013/2014 mövsümü üçün UEFA Avropa Liqasının I və II təsnifat mərhələlərinin püşkü atılacaq.

Azərbaycanı sözügedən turnirdə "Qarabağ", "Xəzər Lənkəran" və "İnter" klubları təmsil edəcəklər.

Hər üç klubumuz mübarizəyə ilk mərhələdən qoşularaq püşk zamanı səpələnmişlər səbətində yer alacaq ki, bu da təmsilçilərimizin nisbətən zəif rəqiblə qarşılaşması deməkdir.

Qeyd edək ki, Avroliqanın I təsnifat mərhləsinin oyunları 4-11 iyul, II təsnifat mərhələsinin görüşləri isə 18-25 iyul tarixlərində keçiriləcək.

Avroliqanın I təsnifat mərhələsinin iştirakçı komandaları:

Səpələnmişlər: "Rusenburq" (Norveç), "Jilina" (Slovakiya), "Levski" (Sofiya, Bolqarstan), "Videoton" (Macarsıtan), "Ventspils" (Latviya), "Tromso" (Norveç), "Aktobe" (Qazaxıstan), "Dinamo" (Minsk, Belarus), "Sent Patriks" (İrlandiya), "QARABAĞ" (Azərbaycan), "Voyvodina" (Serbiya), "Malmö" (İsveç), "Sarayeva" (Bosniya və Hersoqovina), "Astra" (Giurgiu, Rumıniya), "Reykravik" (İslandiya), "Dudelanj" (Lüksemburq), "İnter Turku" (Finlandiya), "Daçiya" (Moldova), "Levadiya" (Tallin, Estoniya), "Linfild" (Şimali İrlandiya), "Honved" (Macarıstan), "Valetta" (Malta), "Differanj" (Lüksemburq), "Metalurq" (Latviya), "Qefle" (İsveç), "Pünik" (Ermənistan), "Jrinjski Mostar" (Bosniya və Hersoqovina),"İNTER" (Bakı, Azərbaycan), "Skonto" (Latviya), "Suduva" (Litva), "Vaduz" (Lixtenşteyn), "Flora" (Tallin, Estoniya), "XƏZƏR LƏNKƏRAN" (Azərbaycan), "Havnar" (Farer adaları), "Rudar" (Monteneqro), TPS (Finlandiya), "Breydablik" (İslandiya), "Botev" (Plovdiv, Bolqarıstan)

Səpələnməmişlər: "Domjale" (Sloveniya), "Qlentoran" (Şimali İrlandiya), "Metalurq" (Skopye, Makedoniya), "Milsami" (Moldova), "Kelje" (Sloveniya), "Torpedo" (Kutaisi, Gürcüstan), "Teteks" (Makedoniya), "İrtış" (Qazaxıstan), "Jeunesse Eş" (Lüksemburq), "Krusaders" (Şimali İrlandiya), "Santa Koloma" (Andorra), "Çikura Şakhere" (Gürcüstan), "Jalgiris" (Litva), "Mariehamn" (Finlandiya), "Mika" (Ermənistan), İBV (İslandiya), "Çelik" (Monteneqro), "Hibernians" (Malta), "Sliema Vanderers" (Malta), "Tiraspol" (Moldova), "Drogheda Yunayted" (İrlandiya), "Trans Narva" (Estoniya), "Qandzasar" (Ermənistan), "Kruoya Pakruojis" (Litva), "Astana" (Qazaxıstan), "Laçi" (Albaniya), "Teuta Durrës" (Albaniya), "Vikinqur" (Farer adaları), "Santa Koloma" (Andorra), "Kukesi" (Albaniya), İF (Farer adaları), "Prestatin Taun" (Uels), "Eirbas" (Uels), "Bala Taun" (Uels), "La Fiorita" (San Marino), "Libertas" (San Marino).

Elvin
AzNews.az
Bağla X