20:47
(077) 610-22-33

Kim uduzdu, kim uddu?

  • >
405 2 Avqust 2012 15:15 | İdman

2012-ci il London Yay Olimpiya Oyunlarına 53 idmançı ilə qatılan Azərbaycanın 19 təmsilçisi artıq yarışlarda çıxışını başa vurub, bəziləri mübarizəni davam etdirir, əksəriyyəti isə hələlik turnirdə qüvvələrini sınamayıb. AzNews.az idmançılarımızın olimpiadada əldə etdikləri nəticəni təqdim edir:


Mübarizəni medalla başa vuranlar (1):


Valentin Xristov (ağırlıqqaldırma, bürünc)


Mübarizəni medalsız başa vuranlar (19):


İradə Aşumova (atıcılıq)

Əfqan Bayramov (ağırlıqqaldırma)

Sərdar Həsənov (ağırlıqqaldırma)

Elxan Məmmədov (cüdo)

Ramilə Usubova (cüdo)

Elnur Məmmədli (cüdo)

Boyanka Kostova (ağır atletika)

Heybətulla Hacıəliyev (boks)

Vətən Hüseynli (boks)

Elvin Məmişzadə (boks)

İlqar Muşkiyev (cüdo)

Tərlan Kərimov (cüdo)

Rüstəm Orucov (cüdo)

Kifayət Qasımova (cüdo)

Oksana Hətəmxanova (üzgüçülük)

Şakir Şıxəliyev (idman gimnastikası)

Yelena Çalıx (Velosiped idmanı)

Səbinə Mikina (Qılıncoynatma)

Məhəmməd Abdulhəmidov (boks)


Mübarizəni davam etdirənlər (6):


Məhəmmədrəsul Məcidov (boks)

Soltan Migitinov (boks)

Aleksandr Aleksandrov (Akademik avarçəkmə)

Nataliya Mustafayeva (Akademik avarçəkmə)

Teymur Məmmədov (boks)

Elmar Qasımov (100 kq)


Mübarizəyə başlamayanlar (27):


Sərbəst güləş (8)

Kişilər (6)

Toğrul Əsgərov (60 kq)

Cəbrayıl Həsənov (66 kq)

Əşrəf Əliyev (74 kq)

Şərif Şərifov (84 kq)

Xetaq Qazyumov (96 kq)

Camaləddin Məhəmmədov (120 kq)


Qadınlar (2)


Mariya Stadnik (48 kq)

Yuliya Ratkeviç (55 kq)

Yunan-Roma güləşi (5)

Rövşən Bayramov (55 kq)

Kamran Məmmədov (60 kq)

Emin Əhmədov (74 kq)

Saman Tahmasibi (84 kq)

Şalva Qadabadze (96 kq)

Boks (1)

Qadınlar (1)

Yelena Vıstropova (75 kq)

Ağırlıqqaldırma (3)


Kişilər (3)


İvan Stoitsov (85 kq)

İntiqam Zairov (94 kq)

Veliçko Çolakov (+105 kq)

Atletika (3)

Kişilər (2)

Dmitri Marşin (çəkicatma)

Hayle İbrahimov (5000 metr məsafəyə qaçış)


Qadınlar (1)


Layeş Abdullayeva (3000 metr məsafəyə maneələrlə qaçış)

Avarçəkmə, kanoe (2)

Sergey Bezuqlıy - Maksim Prokopenko (1000 m)

Valentin Demyanenko (200 m)

Taekvondo (2)

Kişilər (1)

Ramin Əzizov (80 kq)

Qadınlar (1)

Fəridə Əzizova (67 kq)

Üzgüçülük (1)

batterflay

Yevgeni Lazuka (100 m)

Bədii gimnastika (1)

Aliyə Qarayeva (fərdi çoxnövçülük)

Atçılıq (konkur - 1)

Camal Rəhimov


Sevinc

AzNews.az


Bağla X