21:38
(077) 610-22-33

Avropada futbol həyəcanı: qaliblər və məğlublar

  • >
432 12 Sentyabr 2012 08:02 | İdman

Dünən DÇ-2014-ün seçmə mərhələsi çərçivəsində Avropa ölkələri arasında növbəti oyunlar baş tutub

AzNews.az xəbər verir ki, dünən futbol üzrə DÇ-2014-ün seçmə oyunları çərçivəsində Avropanın əksər ölkələri növbəti görüşlərini keçiriblər. Maraqlı keçən oyunlarda gözlənilən nəticələrlə yanaşı, gözlənilməyən nəticələr də qeydə alınıb. Beləliklə, həmin oyunların nəticələrini sizə təqdim edirik.

A qrupu

23:30. Serbiya - Uels - 6:1
Qollar: Kolarov, 16 (1:0), Tosiç, 24 (2:0), Beyl, 31 (2:1), Curiçiç, 39 (3:1), Tadiç, 55 (4:1), İvanoviç, 80 (5:1), Süleymani, 90 (6:1)

23:45. Belçika - Xorvatiya - 1:1
Qollar: Perisiç, 6 (0:1), Gillet, 45 (1:1)

00:00. Şotlandiya - Makedoniya - 1:1
Qollar: Noveski, 11 (0:1), Miller, 43 (1:1)

S Komadalar O Q H M Xal
1. Serbiya 2 1 1 0 4
2. Belçika 2 1 1 0 4
3. Xorvatiya 2 1 1 0 4
4. Şotlandiya 2 0 2 0 2
5. Makedoniya 1 0 0 1 0
6. Uels 2 0 0 2 0

B qrupu

23:00. Bolqarıstan - Ermənistan - 1:0
Qol: Manolev, 43 (1:0)

23:45. İtaliya - Malta - 2:0
Qollar: Destro, 5 (1:0), Peluso, 90 (2:0)

S Komandalar O Q H M Xal
1. İtaliya 2 1 1 0 4
2. Bolqarıstan 2 1 1 0 4
3. Ermənistan 2 1 0 1 3
4. Danimarka 1 0 1 0 1
4. Çexiya 1 0 1 0 1
6. Malta 2 0 0 2 0

C qrupu

23:30. İsveç - Qazaxıstan - 2:0
Qollar: Elm, 37 (1:0), Berq, 90 (2:0)

23:35. Avstriya - Almaniya - 1:2
Qollar: Reus, 44 (0:1), Özil, 52-pen (0:2), Yunusoviç, 57 (1:2)

S Komandalar O Q H M Xal
1. Almaniya 2 2 0 0 6
2. İsveç 1 1 0 0 3
3. İrlandiya 1 1 0 0 3
4. Avstriya 1 0 0 1 0
5. Qazaxıstan 2 0 0 2 0
6. Farer adaları 1 0 0 1 0

D qrupu

22:30. Rumıniya - Andorra 4:0
Qollar: Torje, 29 (1:0), Lazar, 44 (2:0), Qaman, 90 (3:0), Maksim, 90+2 (4:0)

23:00. Türkiyə - Estoniya - 3:0
Qollar: Emre Belözoğlu, 44 (1:0), Bulut, 60 (2:0), Səlcuk İnan, 75 (3:0)

23:30. Macarıstan - Hollandiya - 1:4
Qollar: Lens, 4 (0:1), 53 (1:3), Dzudzak, 7-pen (1:1), Bruno Martins, 19 (1:2), Huntelar, 74 (1:4)

S Komandalar O Q H M Xal
1. Rumıniya 2 2 0 0 6
2. Hollandiya 2 2 0 0 6
3. Macarıstan 2 1 0 1 3
4. Türkiyə 2 1 0 1 3
5. Estoniya 2 0 0 2 0
6. Andorra 2 0 0 2 0

E qrupu

22:00. Kipr - İslaniya - 1:0
Qol: Makrides, 57 (1:0)

23:00. Norveç - Sloveniya - 2:1
Qollar: Suler, 17 (0:1), Henriksen, 26 (1:1), Rize, 90-pen (2:1)

23:30. İsveçrə - Albaniya - 2:0
Qollar: Şaqiri, 22 (1:0), İnler, 68-pen (2:0)

S Komandalar O Q H M Xal
1. İsveçrə 2 2 0 0 6
2. İslandiya 2 1 0 1 3
3. Albaniya 2 1 0 1 3
4. Kipr 2 1 0 1 3
4. Norveç 2 1 0 1 3
6. Sloveniya 2 0 0 2 0

F qrupu

22:00. İsrail - Rusiya - 0:4
Qollar: Kerjakov, 7 (0:1), 64 (0:3), Kokorin, 18 (0:2), Fayzulin, 77 (0:4)

23:45. Şimali İrlandiya - Lüksemburq - 1:1
Qollar: Şiels, 14 (1:0), Da Mota, 87 (1:1)

00:15. Portuqaliya - Azərbaycan - 3:0
Qollar: Varela, 63 (1:0), Poştiqa, 85 (2:0), Bruno Alveş, 88 (3:0)

S Komandalar O Q H M Xal
1. Rusiya 2 2 0 0 6
2. Portuqaliya 2 2 0 0 6
3. Lüksemburq 2 0 1 1 1
4. Şimali İrlandiya 2 0 1 1 1
5. AZƏRBAYCAN 2 0 1 1 1
6. İsrail 2 0 1 1 1

G qrupu

23:00. Bosniya-Hersoqovina - Latviya - 4:1
Qollar: Gorks, 5 (0:1), Misimoviç, 12-pen (1:1), 54 (3:1), Pyaniç, 44 (2:1), Ceko, 90 (4:1)

23:15. Slovakiya - Lixtenşteyn - 2:0
Qollar: Sapara, 36 (1:0), Yakubko, 78 (2:0)

23:45. Yunanıstan - Litva - 2:0
Qollar: Ninis, 55 (1:0), Mitroqlou, 72 (2:0)

S Komandalar O Q H M Xal
1. Bosniya-Herzeqovina 2 2 0 0 6
2. Yunanıstan 2 2 0 0 6
3. Slovakiya 2 1 1 0 4
4. Litva 2 0 1 1 1
5. Latviya 2 0 0 2 0
6. Lixtenşteyn 2 0 0 2 0

H qrupu

23:00. San Marino - Monteneqro - 0:6 (İkinci hissə)
Qollar: Corçeviç, 24 (0:1), Beçiray, 26 (0:2), 51 (0:3), Zveerotik, 69 (0:4), Delibaşiç, 78 (0:5)

23:45. Polşa - Moldova - 2:0
Qollar: Blaşikovski, 33-pen (1:0), Varziniak, 81 (2:0)

00:00. İngiltərə - Ukrayna - 1:1
Qollar: Konoplyanka, 38 (0:1), Lempard, 87-pen (1:1)

S Komandalar O Q H M Xal
1. Monteneqro 2 1 1 0 4
2. İngiltərə 2 1 1 0 4
3. Polşa 2 1 1 0 4
4. Ukrayna 1 0 1 0 1
5. San Marino 1 0 0 1 0
6. Moldova 2 0 0 2 0

İ qrupu

22:30. Gürcüstan - İspaniya - 0:1
Qol: Soldado, 86 (0:1)

00:00. Fransa - Belarus - 3:1
Qollar: Kapoue, 49 (1:0), Jallet, 68 (2:0), Putsila, 72 (2:1), Riberi, 80 (3:1)

S Komandalar O Q H M Xal
1. Fransa 2 2 0 0 6
2. İspaniya 1 1 0 0 3
3. Gürcüstan 2 1 0 1 3
4. Finlandiya 1 0 0 1 0
5. Belarus 2 0 0 2 0

Qeyd: seçmə mərhələdə növbəti oyunlar 12-16 oktyabr tarixlərində baş tutacaq.

AzNews.az
Bağla X