21:37
(077) 610-22-33

Müxalifət bu adamları vəzifədə görmək istəyir - Siyahı

  • >
338 25 Fevral 2013 18:24 | Siyasət

AXCP-nin "kölgə kabineti"


Prezident seçkiləri yaxınlaşdıqca müxalif düşərgədə yenə də "kölgə kabineti" ideyası işə düşməkdədir. Bir müddət öncə saytlar Müsavat Partiyası hakimiyyətə gələcəyi təqdirdə hakimiyyətdə kimlərin təmsil olunacağı ilə bağlı siyahı dərc etmişdi.

Avropa.info müxalif düşərgənin daha bir ciddi qüvvəsi AXCP-nin "Kölgə Kabineti"nin siyahısını əldə edib. Beləliklə, AXCP hakimiyyətə gələcəyi təqdirdə bu şəxslər hakimiyyətdə təmsil olunacaqlar:

1. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti- Əli Kərimli (AXCP)

2. Dövlət katibi- Lalə Şövkət (ALP)

3. Prezidentin müşaviri Ərazi İdarəetmə Orqanları üzrə- İbrahim İbrahimli (Bitərəf)

4. Prezidentin müşaviri Daxili Siyasət- Cəmil Həsənli (Ziyalılar Forumu)

5. Prezidentin müşaviri Xarici Siyasət-Hikmət Hacızadə (Müsavat)

6. Prezidentin müşaviri Hüquq Siyasəti- Qulamhüseyn Əlibəyli (Aydınlar Partiyası)

7. Prezident aparatı Hüquq Mühafizə Orqanları ilə iş şöbəsi- Rahim Hacıyev (AXCP)

8. Prezident aparatı Humanitar Siyasət şöbəsi- İradə Nəriman (AXCP)

9. Prezident aparatı Ərazi İdarəetmə Orqanları ilə iş şöbəsi- Rövşən Quliyev (AXCP)

10. Prezident aparatı Qanunvericilik və Hüquq Ekspertizası şöbəsi- Fuad Ağayev( AMİP)

11. Prezident aparatı İşlər idarəsinin müdiri- Qiyas Sadıqlı (AXP)

12. Prezident aparatı İqtisadiyyat şöbəsinin müdiri- Qadir İbrahimli (Aydınlar Partiyası)

13. Prezident aparatı Analitik İnformasiya şöbəsinin müdiri-Alı Rza (AXCP)

14. Prezident aparatı Mətbuat Xidmətinin rəhbəri- Natiq Ədilov (AXCP)

15. Baş Mühafizə İdarəsinin rəisi- Kərim Mehdiyev (AXCP)

16. Dövlət Nəzarəti İdarəsinin rəisi- Xaliq Bahadır (AXCP)

Nazirlər Kabineti

1.Baş Nazir- İsa Qəmbər (Müsavat )

2. Baş Nazirin 1-ci müavini- Arif Hacılı (Müsavat )

3.Baş Nazirin muavini- Əvəz Temirxan(ALP)

4.Baş Nazirin Müavini- Arzu Səmədbəyli(Müsavat )

5.Maliyyə Naziri- Pənah Hüseyn (AXP)

6. Maliyyə Nazirinin müavini- Məhəmməd Talıblı (AXCP)

7.Vergilər Naziri- Şahin Həsənli (AXCP)

8.Vergilər Nazirinin müavini- Fikrət Cəfərli (KXCP)

9.Vergilər Nazirinin müavini- Elçin Rüstəmli (AXCP)

10.Daxili İşlər Naziri-Mənsum Bayramov (AXCP)

11.Daxili işlər Nazirinin 1-ci müavini- Tural Abbaslı (Müsavat)

12.Daxili işlər Nazirinin müavini- Köçəri Nağıbəyli (Bitərəf)

13.Milli Təhlükəsizlik Naziri- Fuad Qəhramanlı (AXCP)

14.Milli Təhlükəsizlik Nazirinin müavini- İlham İsmayıl (Müsavat)

15.Baş Prokuror- Qurban Məmmədov (Bitərəf)

16.Baş Prokurorun müavini- Namizəd Səfərov (Bitərəf)

17.Baş Prokurorun müavini- Adil İsmayılov (Bitərəf)

18.Mərkəzi Bankın sədri-Eldar Hüseynov (AXCP)

19.Müdafiə Naziri- İsa Sadıqov (Bitərəf)

20.Baş Qərərgah rəisi- Hazırki Korpus komandirlərindən biri.

21.Yanacaq Energetika Naziri- Sabit Bağırov (Bitərəf)

23.AR Dövlət Neft Şirkətinin Prezidenti-İlham Hüseynli (AXCP)

24.AR Dövlət Neft Şirkətinin Vitse-prezidenti-Cəmil Hacıyev (ADP)

25.Kənd Təsərrüfatı Naziri- Ədalət Yusubov (KXCP)

26.Kənd Təsərrüfatı Nazirinin müavini-Tofiq Hüseynov (Müsavat)

27.Kənd Təsərrüfatı Nazirinin müavini- Vahid Məhərrəmov (Bitərəf)

28.Səhiyyə Naziri- Yaqub Məmmədov (Bitərəf)

29.Səhiyyə Nazirinin müavini- Adil Qeybulla (Müsavat )

30.Təhsil Naziri- Nürəddin Məmmədli (AXCP)

31.Təhsil Nazirinin müavini- Nüşabə Sadıxlı (Müsavat)

32.Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Naziri- Rafiq Əliyev (Ziyalılar Forumu)

33.Mədəniyyət və Turizm Naziri- Rüstəm İbrahimbəyov (Ziyalılar Forumu)

34.Mədəniyyət və Turizm Nazirinin müavini-Səməd Hətəmov (Ümid)

35.Xarici İşlər Naziri-Eldar Namazov (Ziyalılar Formu)

36.Xarici İşlər Nazirinin 1-ci müavini- Razi Nurullayev (AXCP)

37.Xarici İşlər Nazirinin müavini-İlqar Məmmədov (REAL)

38.Ədliyyə Naziri- Fuad Mustafayev (Bitərəf)

39.Ədliyyə Nazirinin müavini- Erkin Qədirli (REAL)

40.ƏN Pentensiar Xidmətin rəisi- Məmməd Zeynalov (Müsavat)

41.Ekologiya və Təbii Sərvətlər Naziri- Gülağa Aslanlı (Müsavat)

42.Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirinin müavini- Əli Orucov (AMİP)

43.Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirinin müavini- Nürəddin İsmayılov (ADP)

44.İqtisadi İnkişaf Naziri-Qubad İbadoğlu (Müsavat)

45.Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Naziri- Asif Yusifli (AXCP)

46.Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirinin müavini- Ənvər Ağazadə (Ümid)

47.Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirinin müavini-Həsrət Rüstəmov (ADP)

48.Müdafiə Sənayesi Naziri- Etibar Məmmədov (AMİP)

49.Müdafiə Sənayesi Nazirinin müavini- Xalid Qarayev (AXCP)

50.Müdafiə Sənayesi Nazirinin müavini- Taleh Əliyev (Ümid)

51.Su və Meliorasiya Naziri- Tofiq Yaqublu (Müsavat)

52.Su və Meliorasiya Nazirinin müavini- Bəhruz Məmmədov (ADP)

53.Nəqliyyat Naziri- Vahid Əhmədov (Bitərəf)

54.Azəravtoyol DŞ-nin rəisi- Azər İsmayıl (Müsavat)

55.Dəmir Yolu İdarəsinin rəisi- Babək Həsənov (AXCP)

56.Fövqaladə Hallar Naziri- Sərdar Cəlaloğlu (ADP)

57.Fövqəladə Hallar Naziinin 1-ci müavini- Sahib Kərimov (AXCP)

58.Fövqəladə Hallar Nazirinin müavini –Bakir Həsənbəyli (Ümid)

59.Fövqəladə Hallar Nazirinin müavini- Anar Niftəliyev (VHP)

60.Gənclər və İdman Naziri- Əbülfəz Qurbanlı (AXCP)

61.Gənclər və İdman Nazirinin müavini- Nihad Hüseyn (AXCP)

62.Gənclər və İdman Nazirinin müavini- Əhəd Məmmədli (Müsavat)

63.Gömrük komitəsinin sədri- Nemət Əliyev (AXCP)

64.Gömrük komitəsi sədrinin müavini- Zöhrab İsmayıl (REAL)

65.Gömrük komitəsi sədrinin müavini- Rövşən Agayev (Bitərəf)

66.Qiymətli Kağızlar üzə Dövlət Komitəsinin sədri- Azər Mehtiyev (REAL)

67.Qiymətli Kağızlar üzə Dövlət Komitəsi sədrinin müavini- Gültəkin Hacıbəyli (ZF)

68.Azərenerji Dövlət Şirkətinin prezidenti- Yusif Bağırzadə (AMİP)

69.Azərenerji Dövlət Şirkətinin vitse-prezidenti- Şahvələd Çobanoğlu (Bitərəf)

70.Xaricdə Yaşayan Azərbaycanlılarla iş üzrə Dövlət Komitəsi sədri- Namiq Şəmkirli (AXCP)

71..Xaricdə Yaşayan Azərbaycanlılarla iş üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin müavini- Samir Əsədli (VHP)

72..Qaçqınlar və Məcburi köçkünlərin işi üzrə Dövlət Komitəsi sədri- Hüseyn Naibov (AXCP)

73.Qaçqınlar və Məcburi köçkünlərin işi üzrə DK sədrinin müavini-Nəsimi Məmmədli (Ümid)

74.Qaçqınlar və Məcburi köçkünlərin işi üzrə DK sədrinin müavini- Asif Məmmədov (Müsavat)

75. Azərsu Səhmdar Cəmiyyətinin sədri- Rafik Daşdəmirli (AXCP)

76.Dövlət Standartlaşdırma komitəsinin sədri- Seymur Həzi (AXCP)

77.Dövlət Standartlaşdırma komitəsinin sədrinin müavini- Vəfa Cümşüdlü (Müsavat)

78. AZAL Dovlət Konserninin Prezidenti- Vuqar Bayramov (Müsavat)

79.AZAL Dovlət Konserninin vitse-rezidenti-Zərifə Məhəddinova (AXCP)

80.Azərbalıq Dovlət Konserninin Prezidenti- Rafik Manaflı (VHP)

81.Azərqaz Səhmdar cəmiyyətinin sədri- Arzuman Məcidli (AXCP)

82.Satınalmalar üzrə Dövlət Agentliyinin rəisi- Məmməd İbrahim (AXCP)

83.Dövlət Əmlak Komitəsinin sədri- İbrahim Vəliyev (Bitərəf)

84.Dövlət Əmlak Komitəsinin sədrinin müavini- Səxavət Soltanlı (Müsavat)

85.Dövlət Reyestr xidmətinin rəisi- Ənnağı Hacıbəyli (Bitərəf)

86.Dövlət Reyestr xidməti rəisinin müavini- Səadət Cahangir (AXCP)

87.Dövlət Miqrasiya Xidmətinin rəisi- Əlövsət Əliyev (VHP)

88.Dövlət Miqrasiya Xidmətinin rəisinin müavini- Nigar Yaqublu (Müsavat)

89.Ali Məhkəmənin sədri-Şükur Məmmədli (AXCP)

90.Konsitusiya Məhkəməsinin sədri-İntiqam Əliyev (Bitərəf)

91.Müəllif hüquqlarınınn Qorunması Agentliyi- Kamran İmanov (hazırda həmin vəzifədədir)

92.Neft Fondunun direktoru- Şahmar Mövsümov (hazırda həmin vəzifədədir)

93.Teleradio şurasının sədri-Rauf Arifoğlu (Müsavat)

94.Az TVnin sədri- Qənimət Zahid (AXCP)

95. İctimai Televiziyanın sədri- Sücəddin Şərifov (AXCP)

96. Tələbə qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası- Mirmahmud Mirəlioğlu (KXCP)

97. Dini Qurumlarla iş üzrə Dovlət Komitəsinin sədri- Hacı İlqar İbrahimoğlu (Bitərəf)

98. Dini Qurumlarla iş üzrə Dovlət Komitəsinin sədrinin müavini- Rəsul Mirhəşimli (AXCP)

99.Ailə qadın və uşaq problemləri komitəsinin sədri-Solmaz Hüseynova (AXCP)

100.Milli Elmlər Akademiyasının Prezidenti- Elmira Muradəliyeva (AXCP)

101.Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri- Aslan İsmayılov (Bitərəf)

102.Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri- Fuad Musayev (Bitərəf)

103. Material Ehtiyatları Komitəsinin sədri-Əsəd Əsədzadə (AXCP)



Milli Məclis (Demokratik Parlament seçkilərində qalib gələcəyimiz təqdirdə namizədimiz)

1. Milli Məclisin sədri- Rəsul Quliyev (ACP)

2. Milli Məclisin sədrinin 1-ci müavini- Gözəl Bayramlı (AXCP)

3. Milli Məclis sədrinin müavini İqbal Ağazadə (Ümid)

4. Milli Məclis sədrinin müavini Vurğun Əyyub (Müsavat)



1.Naxçıvan Ali Məclisinin sədri-Asəf Quliyev (AXCP) (Demokratik Parlament seçkilərində qalib gələcəyimiz təqdirdə namizədimiz)

2.Naxçıvan MR Baş Naziri- Sülhəddin Əkbər (ACP)

3.Naxçıvan MR Daxili İşlər Naziri- Mirfeyzulla Seyidov (AXCP)

4.Naxçıvan MR Səhiyyə Naziri- Səxavət Əlisoy (Müsavat)

5. Naxçıvan MR Prokuroru- Anar Qasımlı (Bitərəf)

Digər

1. Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı- Həsən Kərimov (AXCP)

2. Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısının müavini- Hüseyn Məlik (Müsavat)

3. Bakı şəhər prokuroru -Vidadi İsgəndərli (Bitərəf)

4. Bakı şəhər Baş Polis İdarəsinin rəisi- Asif İsasoy (AXCP)

5. Bakı şəhər Gənclər və İdman idarəsinin rəisi- Turqut Qəmbər (NİDA)

6. Bakı Baş Gömrük İdarəsinin rəisi- Xaqani Cəfərli (Bitərəf)

7. Bakı Apellyasiya Məhkəməsinin sədri- Xalid Bağırov (REAL)

8. Baş Prokurorluq yanında Korrupsiyaya qarşı Mİ-nin rəisi- Vaqif Hacıbəyli (Əhrar)

9. DİN Baş Mütəşəkkil Cinayətkarlıqla Mİ- rəis-Taliyət Əliyev (ADP)

10. DİN İnsan Alverinə qarşı Mİ-nin rəisi-Elşad Abdullayev (Bitərəf)

11. DİN Narkobiznesə qarşı Mİ-nin rəisi- Etimad İsmayılov (Ədalət )

12. Daxili Qoşunların komandiri-Fəhmin Hacıyev (AXCP)

13. Baş Prokurorluq yanında Ağır Cinayətlərə dair İİ-nin rəisi- Razim Əmiraslanov (Müsavat)

14. Prezident yanında korrupsiya komissiytasının sədri-Əliməmməd Nuriyev (Bitərəf)

15. İnsan Haqları üzə Omdudsman- Leyla Yunus (Bitərəf)

16. ABŞ-da səfir- Qorxmaz Əskərov (Bitərəf)

17. BMT-də nümayəndə- Elmar Şahtaxtinski (Bitərəf)

18. Böyük Britaniyada səfir- Tamerlan Qarayev(Bitərəf)

19. Fransada səfi- Elnur Majidli (Bitərəf)

20. Almaniyada səfir- Emin Milli (bitərəf)

21. Tükiyədə səfir- Aqil Səmədbəyli (bitərəf)

22. İranda səfir-Qaya Əliyev (KXCP)

23. Rusiya Fedarasiyasında səfir- Eynulla Fətullayev (Bitərəf)

24. Ukraynada səfir-Mustafa Hacıbəyli (Musavat)

25. Avropa Birliyində nümayəndə- Bəxtiyar Hacıyev (Bitərəf)

26. BDU-nun rektoru- Kamil Vəli Nərimanoğlu (AXCP)

27. APU-nun rektoru- Etibar Talıblı (AXCP)j
Bağla X