- Köhnə - İdman
- 4 Oktyabr 2012 05:18
- 2 719
“Neftçi”nin “İnter” imtahanı
Qarşılaşmanı Kevin Blomun rəhbərlik etdiyi hollandiyalı hakimlər briqadası idarə edəcək.
H qrupunda ilk tur çərçivəsində Belqradda "Partizan"la heç-heçə edən (0:0) "Neftçi"nin hesabında 1 xal var. Komandamızın daha sonra oktyabrın 25-də Kazanda "Rubin"in qonağı olacağını da xatırladaq. Azərbaycan çempionunun növbəti ev oyunu isə noyabrın 8-də elə Rusiyanın adıçəkilən klubuna qarşı olacaq.
Avropa Liqası 2012/13
Qrup mərhələsi
A qrupu
LİVERPUL (İngiltərə)
UDİNEZE (İtaliya)
YANQ BOYS (İsveçrə)
ANJİ (Rusiya)
20 sentyabr
Yanq Boys - Liverpul 3:5
Udineze - Anji 1:1
4 oktyabr
21:00 Anji - Yanq Boys
Baş hakim: Feliks Zvayer (Almaniya)
00:05 Liverpul - Udineze
Baş hakim: Stefan Yohannesson (İsveç)
B qrupu
ATLETİKO (İspaniya)
HAPOEL TƏL-ƏVİV (İsrail)
VİKTORİA PLZEN (Çexiya)
AKADEMİKA (Portuqaliya)
20 sentyabr
Hapoel Təl-Əviv - Atletiko 0:3
Viktoria Plzen - Akademika 3:1
4 oktyabr
00:05 Akademika - Hapoel Təl-Əviv
Baş hakim: Stefan Studer (İsveçrə)
00:05 Atletiko - Viktoria Plzen
Baş hakim: Antoni Qautier (Fransa)
C qrupu
MARSEL (Fransa)
FƏNƏRBAĞÇA (Türkiyə)
BORUSSİYA MÖNXENQLADBAX (Almaniya)
AEL (Kipr)
20 sentyabr
AEL - Borussiya Mönxenqladbax 0:0
Fənərbağça - Marsel 2:2
4 oktyabr
00:05 Marsel - AEL
Baş hakim: Toni Asumaa (Finlandiya)
00:05 Borussiya Mönxenqladbax - Fənərbağça
Baş hakim: Fernando Teyxeyra Vitienes (İspaniya)
D qrupu
BORDO (Fransa)
BRÜGGE (Belçika)
NYUKASL (İngiltərə)
MARİTİMU (Portuqaliya)
20 sentyabr
Maritimu - Nyukasl 0:0
Bordo - Brügge 4:0
4 oktyabr
00:05 Brügge - Maritimu
Baş hakim: Leontios Trattou (Kipr)
00:05 Nyukasl - Bordo
Baş hakim: Antonio Mateu Lahoz (İspaniya)
E qrupu
ŞTUTQART (Almaniya)
KOPENHAGEN (Danimarka)
STYAUA (Rumıniya)
MOLDE (Norveç)
20 sentyabr
Ştutqart - Styaua 2:2
Kopenhagen - Molde 2:1
4 oktyabr
00:05 Molde - Ştutqart
Baş hakim: Kristo Tohver (Estoniya)
00:05 Styaua - Kopenhagen
Baş hakim: Antonio Damato (İtaliya)
F qrupu
PSV EYNDHOVEN (Hollandiya)
NAPOLİ (İtaliya)
DNEPR (Ukrayna)
AİK (İsveç)
20 sentyabr
Dnepr - PSV Eyndhoven 2:0
Napoli - AİK 4:0
4 oktyabr
00:05 AİK - Dnepr
Baş hakim: İvan Krujlyak (Slovakiya)
00:05 PSV Eyndhoven - Napoli
Baş hakim: Aleksandru Dan Tudor (Rumıniya)
G qrupu
SPORTİNQ (Portuqaliya)
BAZEL (İsveçrə)
GENK (Belçika)
VİDEOTON (Macarıstan)
20 sentyabr
Genk - Videoton 3:0
Sportinq - Bazel 0:0
4 oktyabr
22:00 Bazel - Genk
Baş hakim: Bülent Yıldırım (Türkiyə)
22:00 Videoton - Sportinq
Baş hakim: Kristinn Yakobsson (İslandiya)
H qrupu
İNTER (İtaliya)
RUBİN (Rusiya)
PARTİZAN (Serbiya)
NEFTÇİ (AZƏRBAYCAN)
20 sentyabr
İnter - Rubin 2:2
Partizan - NEFTÇİ 0:0
4 oktyabr
21:00 NEFTÇİ - İnter
Baş hakim: Kevin Blom (Hollandiya)
21:00 Rubin - Partizan
Baş hakim: Anastassios Kakos (Yunanıstan)
İ qrupu
LİON (Fransa)
ATLETİK (İspaniya)
SPARTA (Çexiya)
İRONİ KİRYAT ŞMONA (İsrail)
20 sentyabr
Lion - Sparta 2:1
Atletik - İroni Kiryat Şmona 1:1
4 oktyabr
22:00 İroni Kiryat Şmona - Lion
Baş hakim: Artur Soares (Portuqaliya)
22:00 Sparta - Atletik
Baş hakim: Manuel De Sousa (Portuqaliya)
J qrupu
TOTTENHEM (İngiltərə)
PANATİNAİKOS (Yunanıstan)
LATSİO (İtaliya)
MARİBOR (Sloveniya)
20 sentyabr
Maribor - Panatinaikos 3:0
Tottenhem - Latsio 0:0
4 oktyabr
22:00 Latsio - Maribor
Baş hakim: Szimon Martsinyak (Polşa)
22:00 Panatinaikos - Tottenhem
Baş hakim: Florian Meyer (Almaniya)
K qrupu
BAYER (Almaniya)
METALLİST (Ukrayna)
RUSENBORQ (Norveç)
RAPİD (Avstriya)
20 sentyabr
Rapid - Rusenborq 1:2
Bayer - Metallist 0:0
4 oktyabr
22:00 Metallist - Rapid
Baş hakim: Menaşe Masiah (İsrail)
22:00 Rusenborq - Bayer
Baş hakim: Maykl Oliver (İngiltərə)
L qrupu
TVENTE (Hollandiya)
HANNOVER (Almaniya)
LEVANTE (İspaniya)
HELSİNQBORQ (İsveç)
20 sentyabr
Levante - Helsinqborq 1:0
Tvente - Hannover 2:2
4 oktyabr
22:00 Hannover - Levante
Baş hakim: Liran Liani (İsrail)
22:00 Helsinqborq - Tvente
Baş hakim: Bobbi Madden (Şotlandiya)
Rasim
AzNews.az