Müsavat parlament seçkilərinə namizədlərini açıqladı - Yekun siyahı

Müsavat Partiyası parlament seçkilərində iştirak edəcək namizədlərin siyahısını açıqlayıb.


AzNews.az həmin siyahını təqdim edir:

8 saylı Binəqədi - Arzu Səmədbəyli
9 saylı Binəqədi - Nemət Kərimli
10 saylı Binəqədi - Gülağa Aslanlı
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal - Rauf Ağa
13 saylı Xəzər-Pirallahı - Niyaz Nəsir
15 saylı Yasamal - İsa Qəmbər
18 saylı Nərimanov-Nizami - Bahadur Salmanov
21 saylı Nəsimi - Məzahir Məmmədli
23 saylı Nəsimi-Səbail - Arif Bağırzadə
24 saylı Nizami - Bəxtiyar Tariyev
25 saylı Nizami - Zakir Məmmədzadə
26 saylı Sabunçu - Tofiq Yaqublu
27 saylı Sabunçu - Rafiq İsmayıl
29 saylı Səbail - Nüşabə Sadıxlı
30 saylı Suraxanı - Misir Məhəmmədoğlu
31 saylı Suraxanı - Mustafa Hacılı
33 saylı Xətai - Arif Hacılı
34 saylı Xətai - Dilşad Nağıyeva
38 saylı (Gəncə) Nizami - Cahangir Əmirxanlı
39 saylı (Gəncə) Kəpəz - Akif Əsgərov
43 saylı Sumqayıt - İkram İsrafil
44 saylı Sumqayıt-Xızı - Vəfa Abbasova (Cümşüdlü)
45 saylı Abşeron - Zahir Feyzulla
46 saylı Şirvan - Elman Fəttah
48 saylı Yevlax - Aydın Ələkbərov
50 saylı Abşeron- Qobustan - Səxavət Soltanlı
51 saylı Qusar - Bəxtiyar Əlimov
52 saylı Quba - Müşfiq Mahmudov
53 saylı Quba-Qusar - Yaşar İsrafilov
54 saylı Şabran-Siyəzən - Mərdan Mehdili
55 saylı Xaçmaz şəhər - Söhrab Əmrah
56 saylı Xaçmaz kənd - Şövkət Ramazanlı
57 saylı Kürdəmir - Baha Mikayılov
59 saylı Salyan - Valeh Hümmətoğlu
60 saylı Salyan-Neftçala - Mirzəağa Axund
61 saylı Neftçala - Sabir Abuzarov
62 saylı Saatlı - Namiq Kazımlı
63 saylı Sabirabad - Yavər Gülməmmədov
64 saylı Sabirabad - Əkbər Əliyev
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir - Rəhim Qubadov
66 saylı Biləsuvar - Yusif Mehdi
67 saylı Cəlilabad şəhər - Hidayət İsmayıl, Azər Əsgərov
68 saylı Cəlilabad kənd - Davud Qurbanov
71 saylı Masallı kənd - Xasay Fərzulla
73 saylı Lənkəran şəhər - Mikayıl Əsədov
74 saylı Lənkəran kənd - Yadigar Sadıqov
75 saylı Lənkəran-Masallı - İmanverdi Əliyev
77 saylı Astara - Tarif Əliyev
78 saylı Lerik - Mübariz Salayev
79 saylı İmişli - İltizam Əkbər
81 saylı Beyləqan - Nəcəf Qaraşlı
82 saylı Ağcəbədi - Rəşid Nəcəfli
84 saylı Füzuli - Osman Kazım
85 saylı Şamaxı - Yasəf Ağazadə
89 saylı Göyçay-Ağdaş - Namiq Hacıbəyli
91 saylı Ucar - Zakir İsmayıl
93 saylı Bərdə şəhər - Müsafir Cəmilli
94 saylı Bərdə kənd - Dadaş Əhmədli
95 saylı Tərtər - Xəqani Məmməd
96 saylı Goranboy-Naftalan - Yusif Namazoğlu
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər - Malik Həsənli
98 saylı Şəmkir şəhər - Fariz Cəfərli
101 saylı Göygöl-Daşkəsən - Səfər Hümbətov
102 saylı Samux-Şəmkir - Etibar Əkbərov
108 saylı Ağstafa - Başxanım Abbasova, Ayvazalı Oruclu
109 saylı Balakən - Badruddin Varşayev
110 saylı Zaqatala - Firudin Qazıyev
117 saylı Oğuz-Qəbələ - Vaqif Davud
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı - Razim Əmiraslanlı
121 saylı Laçın - Fərəc Kərimli, Raqif Kərimli
123 saylı Kəlbəcər - İsgəndər Həmidov
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd - Rövşən Atakişiyev
125 saylı Zəngilan-Qubadlı - Nəsiman Yaqublu

Qeyd edək ki, namizədlərin siyahısı Müsavat Partiyası Məclisinin avqustun 29-da keçirilən sessiyasında təsdiqlənib.

Namizədlərlə bağlı yekun siyahı ilk olaraq "Bastainfo.com" saytında dərc olunub.

Bahar RÜSTƏMLİ
AzNews.az