​Naxçıvan Ali Məclisinə seçilən deputatların adları açıqlanıb - SİYAHI

Naxçıvan Muxtar Respublikasının (MR) Ali Məhkəməsinin Rəyasət Heyəti noyabrın 1-də Ali Məclisə keçirilən seçkilərin nəticələrini təsdiqləyib.


MR Ali Məclisinə deputat seçilən 45 nəfərin adını təqdim edirik:

1 saylı Sədərək Seçki Dairəsi
Qasımov Arif Mikayıl oğlu

2 saylı Heydərabad Seçki Dairəsi
Əliyeva Vüsalə Abazər qızı

3 saylı Maxta Seçki Dairəsi
Həsənov Nüsrət Firudin oğlu

4 saylı Yengicə Seçki Dairəsi
Babayev Əmir Baxşəli oğlu

5 saylı Alışar Seçki Dairəsi
Tağıyev Asəf Tağı oğlu

6 saylı Çərçiboğan Seçki Dairəsi
Məhərrəmov Saleh Heydər oğlu

7 saylı Aralıq Seçki Dairəsi
Talıbov Vasif Yusif oğlu

8 saylı Düdəngə Seçki Dairəsi
Vəliyev Musa Məmməd oğlu

9 saylı Mahmudkənd Seçki Dairəsi
Möhbəliyev Telman Əli oğlu

10 saylı Şərur şəhər Seçki Dairəsi
Zeynalov Azər Yadulla oğlu

11 saylı Həmzəli Seçki Dairəsi
Məmmədova Yeganə Qurban qızı

12 saylı Yuxarı Daşarx Seçki Dairəsi
Talıbov Tariyel Hüseynəli oğlu

13 saylı İbadulla Seçki Dairəsi
Həsənli Oruc Qafar oğlu

14 saylı Danyeri Seçki Dairəsi
Əliyev Asim Yediyar oğlu

15 saylı Qarabağlar Seçki Dairəsi
Quluyeva Sevda Rüstəm qızı

16 saylı Qıvraq Seçki Dairəsi
İbrahimov Anar Adil oğlu

17 saylı Çalxanqala Seçki Dairəsi
Məmmədov Ehtimad Cəfər oğlu

18 saylı Nehrəm Seçki Dairəsi
Niftəliyev Hüseyn Əsrafil oğlu

19 saylı Babək qəsəbə Seçki Dairəsi
Məmmədov İsa Mustafa oğlu

20 saylı Yarımca Seçki Dairəsi
Allahverdiyeva Həbibə Rəşad qızı

21 saylı Məzrə Seçki Dairəsi
Seyidov Mirhəşim Əhməd oğlu

22 saylı Şıxmahmud Seçki Dairəsi
Məmmədli Turan Bəyməmməd qızı

23 saylı Cəhri Seçki Dairəsi
Səfərli Hacıfəxrəddin Yəhya oğlu

24 saylı Naxçıvan şəhər Seçki Dairəsi
Abbasov Məhərrəm Hüseyn oğlu

25 saylı Naxçıvan şəhər Seçki Dairəsi
Talıbov Seymur Vasif oğlu

26 saylı Naxçıvan şəhər Seçki Dairəsi
Cəfərli Elman Yusif oğlu

27 saylı Naxçıvan şəhər Seçki Dairəsi
Rzayeva Yazgül Həsənəli qızı

28 saylı Naxçıvan şəhər Seçki Dairəsi
Əliyev İsmayıl İsrafil oğlu

29 saylı Naxçıvan şəhər Seçki Dairəsi
Allahverdiyeva Aidə Məhərrəm qızı

30 saylı Naxçıvan şəhər Seçki Dairəsi
Məmmədov Namiq Qəzənfər oğlu

31 saylı Naxçıvan şəhər Seçki Dairəsi
Məmmədov Nazim Məmməd oğlu

32 saylı Naxçıvan şəhər Seçki Dairəsi
Bababəyli Nazim Səfərəli oğlu

33 saylı Naxçıvan şəhər Seçki Dairəsi
Əzimov Behruz Nurəddin oğlu

34 saylı Şahbuz şəhər Seçki Dairəsi
Məmmədov Rizvan Təmo oğlu

35 saylı Kolanı Seçki Dairəsi
İsmayılov Cəbi Əziz oğlu

36 saylı Şahbuzkənd Seçki Dairəsi
Dünyamalıyev Qoçəli İsa oğlu

37 saylı Culfa şəhər Seçki Dairəsi
İbrahimov Qadir Abbas oğlu

38 saylı Yaycı Seçki Dairəsi
Fərəcov Fərəc Rza oğlu

39 saylı Ərəzin Seçki Dairəsi
Əliyev Tahir Rza oğlu

40 saylı Saltaq Seçki Dairəsi
Həşimli Hüseyn Məmməd oğlu

41 saylı Ordubad şəhər Seçki Dairəsi
Rzayev Qurbət İsmayıl oğlu

42 saylı Ordubad şəhər Seçki Dairəsi
Zeynalov Eldar Əhməd oğlu

43 saylı Yuxarı Əylis Seçki Dairəsi
Cəfərli Əhəd Məmməd oğlu

44 saylı Vənənd Seçki Dairəsi
Babayev Tofiq Süleyman oğlu

45 saylı Aza Seçki Dairəsi
Mustafayeva İlhamə Rafiq qızı.

Qeyd edək ki, Naxçıvan Muxtar Respublikasının Ali Məclisinə 1 noyabrda keçirilən seçkilər başa çatdıqdan sonra seçkilər üzrə yaradılmış 45 seçki dairəsi və 316 seçki məntəqəsi tərəfindən tərtib edilmiş səsvermənin nəticələrinin müəyyən edilməsi haqqında protokollar Naxçıvan Mərkəzi Seçki Komissiyasında yoxlanılıb. Yoxlama nəticəsində protokolların seçki komissiyaları üzvlərinin hamısı tərəfindən imzalandığı, heç bir xüsusi rəy olmadığı, seçkilərin qanunauyğun keçirildiyi müəyyən edilib. Dairə və məntəqə seçki komissiyalarından Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş protokollara əsasən seçici siyahılarında qeydə alınan 268 463 seçicidən 205 166 nəfəri, yəni, 76,4 faizi seçkilərdə iştirak edib, seçki qutularında olan seçki bülletenlərinin 203 991 ədədi, yəni, 99,4 faizi etibarlı sayılıb, 1 174 bülleten, yəni, 0,6 faizi etibarsız sayılıb, bülletenlərdən 9-u seçicilər tərəfindən korlanıb, 63 288 bülleten isə istifadə edilmədiyi üçün ləğv edilib.