• Fanat
  • 26 İyul 2019 01:17
  •  390

Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsinin ilk oyunları başa çatdı - nəticələr

“Arsenal” (Tula, Rusiya) - “Neftçi” (Azərbaycan) – 0:1

Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsinin 40 oyunu keçirilib.

İlk matçlar çərçivəsindəki görüşlərdən üçü Çempionlar Liqasının uğursuzlarının iştirakı ilə baş tutub.

Digər 37 qarşılaşma isə Əsas yol çərçivəsində keçirilib. Azərbaycan klubları “Qəbələ” və “Neftçi” də meydana çıxıblar. Sonuncular Rusiyada “Arsenal”a qalib gəliblər – 1:0. Qəbələdəki oyunda isə Gürcüstan “Dinamo”su (Tbilisi) iki cavabsız qolla qalib gəlib.

Qeyd edək ki, Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsinin cavab oyunları avqustun 1-də baş tutacaq. (APA)

Avropa Liqası
II təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar
25 iyul
Çempionlar yolu

19:30. "Partizani" (Albaniya) - "Şerif" (Moldova) – 0:1
22:00. "Pyast" (Polşa) - "Riqa" (Latviya) – 3:2
23:00. "Valyur" (İslandiya) - "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) – 1:1
Əsas yol
17:30. “Pünik” (Ermənistan) - “Yabloneç” (Çexiya) – 2:1
18:45. “Ventspils” (Latviya) - “Qzira” (Malta) – 4:0
19:00. “Qəbələ” (Azərbaycan) - "Dinamo" (Gürcüstan) – 0:2
19:30. AEK (Kipr) - "Levski" (Bolqarıstan) – 3:0
20:30. “Utrext” (Hollandiya) - "Zrinski" (Bosniya və Herseqovina) – 1:1
20:45. “Çixura” (Gürcüstan) - "Aberdin" (Şotlandiya) – 1:1
20:55. "Honved" (Macarıstan) - "Universitatya” (Krayova, Rumıniya) – 0:0
21:00. "Alaşkert" (Ermənistan) - "Styaua" (Rumıniya) – 0:3
21:00. “Arsenal” (Tula, Rusiya) - “Neftçi” (Azərbaycan) – 0:1
21:00. “Flora” (Estoniya) - “Ayntraxt” (Almaniya) – 1:2
21:00. “Hoqesun” (Norveç) - “Ştrum” (Qraz, Avstriya) – 2:0
21:00. “Lexiya” (Qdansk, Polşa) - "Brondbü" (Danimarka) – 2:1
21:00. “Mlada Boleslav” (Çexiya) - "Ordabasi" (Qazaxıstan) – 1:1
21:00. “Molde” (Norveç) - "Çukariçki" (Serbiya) – 0:0
21:00. “Şaxtyor” (Belarus) - “Esbyerq” (Danimarka) – 2:0
21:00. “Yeni Malatyaspor” (Türkiyə) - "Olimpiya" (Sloveniya) – 2:2
21:30. “Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan) - “Spartak” (Slovakiya) – 2:0
21:30. “Konnak” (Uels) - “Partizan” (Serbiya) – 0:1
21:30. MOİK (Bolqarıstan) - “Osiyek” (Xorvatiya) – 1:0
21:30. “Hapoel Bier-Şeva” (İsrail) - “Kayrat” (Qazaxıstan) – 2:0
22:00. “Norçepinq” (İsveç) – “Liepaya” (Latviya) – 2:0
22:00. “Vidi” (Macarıstan) - “Vaduts” (Lixtenşteyn) – 1:0
22:15. “Lütsern” (İsveçrə) - “Klaksvik” (Farer adaları) – 1:0
22:30. "Jeness" (Lüksemburq) - “Vitoriya” (Portuqaliya) – 0:1
22:30. “Alkmaar” (Hollandiya) – “Haken” (İsveç) – 0:0
22:30. “Aris” (Yunanıstan) - AEL (Limasol, Kipr) – 0:0
22:30. “Gent” (Belçika) - “Vitorul” (Rumıniya) – 6:3
22:30. “Dunayska Ştreda” (Slovakiya) - “Atromitos” (Yunanıstan) – 1:2
22:45. “Vulverhempton” (İngiltərə) - “Kruzaders” (Şimali İrlandiya) – 2:0
22:45. "Domjale" (Sloveniya) - “Malmö” (İsveç) – 2:2
22:45. “Reyncers” (Şotlandiya) - “Progres” (Lüksemburq) – 2:0
22:45. “Strasburq” (Fransa) - "Makkabi" (Hayfa, İsrail) – 3:1
22:45. "Buduçnost" (Monteneqro) - “Zarya” (Ukrayna) – 1:3
23:00. “Şemrok Rovers” (İrlandiya) – “Apollon” (Kipr) – 2:1
23:00. “Espanyol” (İspaniya) - “Styarnan” (İslandiya) – 4:0
23:00. “Legiya” (Polşa) - “Kuopio” (Finlandiya) – 1:0
23:00. “Torino” (İtaliya) – “Debretsen” (Macarıstan) – 3:0